מרכזי הג'ודו

מרכזי הג'ודו

מרכז הג'ודו של עמותת האומץ להיות מפעיל תשעה בתי ספר לג'ודו, שבהם מתאמנים כ- 400 ספורטאים מגיל 4ומעלה. מעבר לאימונים השוטפים המרכז מפעיל קייטנות ספורט, מחנות אימון ותחרויות.

המרכז רואה לנגד עיניו את עתידו של כל ילד, ולפיכך מתייחס לפעילות גם כמסגרת חינוכית מעבר לזו הספורטיבית. אימוני הג'ודו מתאימים לבנים ולבנות, ותורמים רבות לילד בהיבטים השונים. בין היתר משפרים את הכושר הגופני הביטחון העצמי, שיווי המשקל, הגמישות, קואורדינציה, ומהירות התגובה. הג'ודו מפתח גם את יכולת החשיבה, הריכוז וניתוח מהלכים. בהתאם לחזון העמותה פיתחנו שיטות למידה חווייתיות המותאמות לדור הילדים העכשוי.

כך למשל, מעברי הדרגות לבני 4 עד 10 נעשים באמצעות אלבום איסוף מדבקות של תרגילים שנלמדו באימון במקום ביצוע מבחני מעבר מלחיצים.

אנו מאמינים כי אימוני ג'ודו יכולים להיות מסע אישי חשוב ומעצים לכל חניך, מסע שבו יגלה את העוצמות והיכולות הגבוהות שלו. החניכים מקבלים כלים להתמודד עם אתגרים קשים ומפנימים שהם מסוגלים להצליח במטלות הקשות שהם לא שיערו שיעמדו בהן. הם מתנסים בהתמדה, ביכולת לשמור על רמת קשב וריכוז גבוהה ובהתאוששות מהירה מכישלון .

כל אלה מקנים כלים חשובים להצלחה בכל תחומי החיים. כל חניך מתקבל אצלנו בחום ובאהבה מהרגע הראשון ולומד להחזיר באותה מטבע גם למדריכים ולתלמידים האחרים. המושג "ואהבת לרעך כמוך" מוטמע במהירות באמצעות דוגמה אישית מצד צוות ההדרכה. נוסף לכך, חניכים ומעלה יוצאים למחנות גיבוש הכוללים לינה שבהם אנחנו מתקדמים גם בפן 10בגיל החברתי במטרה להעמיק את תחושת השייכות לקבוצה ולמרכז הג'ודו. לצד היכולות הספורטיביות, כל אלה מפתחים אצל החניכים ערכים של שליטה עצמית, אדיבות, ענווה, משמעת, ביטחון ומנהיגות.

הנבחרת בהדרכת אריק זאבי:

 חניכים מצטיינים בגיל 10 ומעלה מנותבים למסלול ההישגי ומתאמנים בנבחרת הארצית שלנו, שאותה מוביל המדליסט האולימפי אריק זאבי. חניכים מעל גיל 14 משתלבים בנבחרות ובאירועים של איגוד הג'ודו.

צוות המדריכים:

אנחנו שומרים על רף גבוה בתורת האימון ובהדרכה מקצועית על ידי מיטב מאמני הג'ודו בארץ. כל מדריכי הג'ודו מוסמכים מטעם בית הספר למאמנים במכון וינגייט, בעלי תארים וסטודנטים לחינוך גופני. נוסף על כך, החניכים זוכים למפגשים מעוררי השראה עם ספורטאי הסגל האולימפי שמגיעים כמה פעמים בשנה לסמינרי הדרכה המתקיימים במרכזים שלנו.