צהרונים

הצהרונים שלנו

התפיסה החינוכית 

מתוך התפיסה שהשעות שבהן הילד שוהה בצהרון הן פרק זמן משמעותי עבורו, חשוב לנו להעניק לכל ילד חום, אהבה, ותחושה ביתית. לצד זאת אנחנו מקפידים להעשיר את הילדים בתכנים חווייתיים מגוונים ומעניינים. בצהרוני בית הספר אנחנו גם משלבים תרגול אנגלית כחלק מהשיגרה. שיטות הלימוד וההתנהלות בצהרונים מושתתות על חדשנות, חשיבה מחוץ לקופסה, גיוון, יצירתיות, העצמה, חיזוקים חיוביים וגירויים אינטלקטואלים. אנחנו מאמינים כי בדרך זו נעניק לילדים ארגז כלים לחיים, הכולל מיומנויות חברתיות ואישיות. בהתאם לצורך אנחנו נותנים מענה גם לילדי החינוך המיוחד.

ashton-bingham-SAHBl2UpXco-unsplash(1)
senjuti-kundu-JfolIjRnveY-unsplash
robert-collins-tvc5imO5pXk-unsplash
austin-pacheco-FtL07GM9Q7Y-unsplash(1)
ashton-bingham-SAHBl2UpXco-unsplash(1)

אבני היסוד

תכנים: התכנים מותאמים לשכבות הגיל השונות והם נקבעים מראש בתוכנית שנתית שמציבה נושאים חודשיים ושבועיים עבור כל השנה כולה.

חוגים: חוגי העשרה חיצוניים המועברים על ידי מדריכים מקצועיים מרעננים את השגרה בצהרון. מספר החוגים ונושאיהם נבחרים בשיתוף ההורים מתוך היצע עשיר שכולל בין היתר : קומיקס, חיות, מדעים, קולנוע, משחקי ריצפה, דיבייט, ג'ודו, קפוארה, תאטרון, דרמה, מוזיקה ונגינה.

שקיפות: אנחנו דוגלים בשיתוף מלא של ההורים, מעדכנים אותם בניוזלטר שוטף וזמינים תמיד לפניותיהם. לכל קבוצת גיל נבחרת נציגות הורים שמעורבת בהחלטות. אחת לתקופה מתקיימת פעילות הורים וילדים, ואת סוף השנה אנחנו חוגגים בפסטיבל הופעות מרגש שהילדים נערכים לקראתו כבר מפסח.

החזון שלנו

צוות: המדריכים שלנו קשובים, סבלניים, מכילים, נמרצים, ובעלי גישה לילדים. הצוותים עוברים השתלמויות תכופות, משתתפים בפגישות צוות שבועיות ומקבלים ליווי מקצועי. מספר המדריכים גבוה מן הנדרש בתקן, כולל מדריך ״צף" המאתר ומזהה נקודות בהן יכול לתמוך רגשית ולחזק ילדים, כמו סיוע בהכנת שיעורי בית ובפתרון קונפליקטים, כל זאת תוך מתן תשומת לב אישית.

תזונה: אנחנו מגישים ארוחות מזינות, טעימות, בריאות וטריות שמבושלות מידי יום ועומדות בתקני משרד הבריאות. המזון לא מטוגן ולא מעובד וכולל פירות וירקות. ילדים המתמודדים עם אלרגיות מקבלים מנות מותאמות.

בטיחות: אנחנו נוקטים בכל אמצעי אפשרי על מנת להבטיח את ביטחון הילדים ומקפידים על נוהלי בדיקה וזהירות מחמירים בכל פעילות.

ashton-bingham-SAHBl2UpXco-unsplash(1)

צהרונים לגנים ובתי ספר

אנחנו מקפידים למלא בתוכן מסקרן וחווייתי את שעות הצהרון של ילדי בית הספר על מנת להקנות ידע כללי ומיומנויות חברתיות. אנחנו מקיימים ימי שיא במגוון תחומים כדוגמת אשכולות חשיבה, איכות הסביבה, התנהלות פיננסית ובטיחות בדרכים. הפעילויות מפתחות ערכים כמו עזרה הדדית, חברות, התמודדות עם ריבוי משימות ועבודת צוות.

אנגלית: על פי דרישת הרשות אנו משלבים בפעילות הצהרון נגיעות של לימוד אנגלית חווייתית, כולל שימוש באפליקציות יעודיות ומשחקים. האנגלית משתלבת בהנאה, בטבעיות ובקלילות בשגרת היום. האווירה הטובה בצהרון והחוויה האישית של הילד עומדות לנגד עינינו ולכן אנחנו דקות להכנת 45מרבים בחיזוקים חיוביים ונמנעים מעונשים. אנחנו מקצים שיעורי בית, מעודדים את הילדים ומסייעים להם, אך לא מכריחים אותם. הצהרון מהווה מסגרת השוברת את שגרת בית הספר באווירה חופשית וקלילה, מהנה, חמה ואוהבת

תזונה : תפריט לדוגמא באישור משרד הבריאות

אנחנו מקפידים על יחס אישי במיוחד לילדי הגנים ולכן מוקצה איש צוות לכל עשרה ילדים, הקצאה גבוהה מהמקובל בצהרונים. אנשי הצוות עוברים הכשרות והנחיה פדגוגית ומלווים על ידי יועצת חינוכית. התכנים מגוונים ומעניינים ומועברים בדרכים מהנות וברוח ספורטיבית, חלקם מבוססים על לוח השנה (חגים, עונות, וכדומה) ואחרים מעשירים בהשכלה כללית. הפעילויות הנוגעות לנושא התקופתי מזמינות את הילדים לבטא את עצמם ולקחת חלק פעיל, למשל באמצעות סיפור מומחז, פעילות בעקבות סיפור, משחקי חשיבה, יצירה ופעילות גיבוש.